KULTURA I SPORT

Outdoor: Jak przygotować się do letnich wypraw survivalowych?

Jak przygotować się do letnich wypraw survivalowych. Odzież i akcesoria outdoorowe

Zbliżające się lato jest tym, na co czekają wielbiciele survivalowych wypraw. Przyjemnie ciepłe dni i wieczory sprzyjają wędrówką oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Polskie lato jednak bywa kapryśnie i należy wziąć pod uwagę, że w ciągu dnia temperatura może być nieznośnie wysoka a nocą spaść nawet o połowę. Dlatego wybierając się na taką wyprawę, przygotować należy się na wszelkie okoliczności i na palące upały i na chłodne wieczory i noce. Zielony Sklep to sklep online, w którym zaopatrzyć się możecie się w absolutnie wszystkie niezbędna akcesoria do outdoorowych wypraw.

image

Odzież — koszulki termoaktywne i ciepłe polary

Outdoor to nie tylko wyprawy i wędrówki, ale także uprawianie sportów i różnego typu aktywności. W takich przypadkach niezastąpione okazują się koszulki termoaktywne, które wykonywane z pochłaniających wilgoć włókien DryControl, zapewniają dobrą wentylację ciała oraz sprawiają, że skóra pozostaje sucha. Dodatkowo część z nich jest wyposażona w siateczki na plecach, aby zapewniać lepszy przepływ powietrza. Ponadto ważne jest, by koszulka prawidłowo przylegała do ciała. Tylko dzięki temu jest ona w stanie spełniać swoje zadanie. Oprócz koszulek i lekkich ubrań konieczne są także cieplejsze ubrania. Często nawet po chwilowym deszczu, czy burzy następuje nagłe ochłodzenie. Wielu survivalowców wybiera bluzy typu polar, są one bardzo ciepłe i dają natychmiastowe uczucie ciepła. Mają jednak jedną wadę, bardzo długo i powoli schną. Jeśli zastanie was deszcz, to niestety bluza będzie potrzebowała sporej ilości czasu, aby znów nadawała się do użytku. Dlatego Zielony Sklep proponuje wiele alternatywnych rozwiązań, m.in. lekkie bluzy z przeznaczeniem do treningu, które świetnie sprawdzą się także jako ochrona przed zimnem.

Akcesoria — czapki, buty, i niezbędny ekwipunek

Podczas letnich wypraw należy pamiętać o tym, żeby ochraniać się przed słońcem. Czapka lub kapelusz są niezbędnymi elementami chroniącymi głowę przed przegrzaniem, a co za tym idzie, przed możliwym udarem słonecznym. Zatem bez tego nie powinno się ruszać w żadną survivalową wyprawę. Podobnie z filtrami przeciwsłonecznymi, które chronią przed poparzeniem słonecznym. Buty z kolei, to jedne z najważniejszych części ubioru, które wpływają na długość wypraw i ich intensywność. Zielony Sklep w kolekcjach na lato proponuje duży wybór wygodnych i niezawodnych sandałów, na każdy teren. Równie istotną kwestią jest wyposażenie plecaka i toreb, które zabrać należy na survival. Jeśli to tylko możliwe zabierzcie jak najmniej ekwipunku, ponieważ dźwiganie zbędnych akcesoriów podczas upału bywa dość męczące. Sprawdź ofertę: outdoor w ZielonySklep.pl.