KULTURA I SPORT

Buty Outdoor- jak kupić dobre buty w góry?

Buty Outdoor, czyli inaczej trekkingi lub buty trekkingowe to nieoceniona wygoda w trakcie pieszych wędrówek. Jest to obowiązkowy element wyposażenia każdego piechura. Bez znaczenia czy podróżujesz po miejskiej dżungli Nowego Jorku, Moskwy, jesteś na weekendowym wypadzie w Tatrach lub Beskidach, czy przemierzasz Amazońską dżunglę lub Saharę- buty są podstawą Twojego wyposażenia i to one gwarantują wygodę przemieszczania się. Podstawową cechą jaką powinny prezentować buty outdoor to wytrzymałość- nie mogą Cię zawieść nawet w najtrudniejszych warunkach! Ponadto muszą być wygodne- piesza podróż z pęcherzami i odciskami to bolesne i bardzo nieprzyjemne doświadczenie, którego warto unikać za wszelką cenę. Dobrze dopasowany but ochroni również kostki przed skręceniem, które zawsze jest ryzykiem w trakcie pieszej wędrówki. Tym wszystkim zagrożeniom i udrękom możesz zapobiec już przy zakupie!

Rozwój tego rodzaju obuwia oraz wiele modeli sprawia, że dla laika wybór może wydawać się mocno skomplikowany. Z pomocą kilku poniższych pytań znajdziesz buty dla siebie.


Pytania pomocnicze:

  • Potrzebujesz butów do górskich wędrówek czy będziesz poruszał się po płaskich szlakach?

  • Twoje wędrówki odbywają się głównie latem, czy przewidujesz także wędrówki zimą?

  • Poszukujesz butów na wąską czy szeroką stopę?

Odpowiedź na te proste pytania pozwoli na zdefiniowanie typu obuwia, którego poszukujesz. Buty Outdoor najczęściej mają dokładnie opisaną charakterystykę, która pozwoli Ci na wybór butów dla Ciebie.

Podstawowe rodzaje butów:

Obuwie All Terrain

Idealne jako buty na co dzień- zgrabne połączenie wygody, wytrzymałości oraz funkcjonalności. Najczęściej są to buty o niskiej cholewce, które sprawdzą się zarówno w trakcie przemieszczania się po mieście jak i na weekendowy wypad do lasu czy niższe góry, Wykonane z lekkich materiałów z bieżnikowaną podeszwą.

Obuwie Hiking

Wypad w Bieszczady, Tatry lub Beskidy? Buty hiking stworzone zostały z myślą o górskich wędrówkach. Wysoka cholewka dobrze stabilizuje nogę, a mocno nacinany bieżnik zagwarantuje przyczepność nogi nawet w najtrudniejszych warunkach.

Obuwie Trekkinh

Typowe buty trekkingowe, które idealnie sprawdzą się w długich pieszych wędrówkach. Twarda podeszwa, niska waga oraz wysoka cholewka zapewni bezpieczeństwo w trakcie przemierzania szlaków.


Zobacz też wpis: ODZIEŻ I AKCESORIA OUTDOOR.

image